Hakkımızda

Kütahya’nın yeşillikler içindeki Bölücek Mahallesinde yer alan 800 m2 kapalı alana sahip üretim tesisimizde; Kütahya'mızın zengin tarihi geçmişi ile oluşan mutfak kültürümüzü, damak zevkimizi, günümüz beklentileri ile buluşturacak geleneksel yöntemlerle hazırlanan ürünlerimiz Avrupa Birliği Standartlarına sahiptir. ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesisimizde bahçe ve tarladaki hammaddeden nihai ürüne kadar izlediğimiz ürünlerimizde kaliteden ödün vermeden hijyen ve gıda güvenliğinin ön planda tutulduğu bir üretim gerçekleştirilmektedir. Çağımızın beslenmede en büyük sorunu olan genetiği değiştirilmiş gıdalar, kimyasal katkılar kullanmadan doğal ve kaybolmaya yüz tutan yöresel zenginliklerimizi kullanarak unutmaya başladığımız tatları yeniden “Taneden” markamızla sizlerle buluşturuyoruz.

Üretim tesisimizde, bahçe ve tarlalardan özenle seçilen meyve ve sebzeler tesisimize geldiğinde tazeliğini ve kalitesini koruması amacıyla hemen ön soğutma odalarımıza alınmaktadır. Soğutulmuş olan meyve ve sebzeler ön işleme amacıyla yıkama makinelerinde yıkanmakta, ürüne göre sap çıkarma, çekirdek çıkarma, kabuk soyma gibi işlemler makine ve el işçilikleri ile hijyenik bir şekilde tamamlanmaktadır. Ön işlemeye tabi tutulan meyve ve sebzeler mevsime göre direk işlemeye alınmakta veya mevsim dışında kullanılmak üzere derin dondurucularda dondurularak saklanmaktadır.

 

Ön işleme ile hazır hale getirilen hammaddelerimiz, kalite kontrol laboratuvarımızda tamamen geleneksel damak tadına yönelik olarak “Taneden” tarafından hazırlanan reçetelere uygun olarak işlenmekte ve nihai ürün haline getirilerek sizlerin beğenisine sunulmaktadır. Karıştırıcılı kazanlarda ev tipinde üretim yapılan tesisimizde Gıda Güvenliği ve Kalite her şeyin önünde gelmektedir.

Taneden Bahçesi

Kütahyalı Dünyaca ünlü seyyah Evliya Çelebi Kütahya’yı tanımlarken Sultan Bağlarını, adım başı yer alan çeşmelerini, soğuk sularını, meyve bahçelerini kendi üslubuyla bizlere anlatmaktadır. Yöreye has birçok meyvenin yanı sıra 24 çeşit armudun olduğunu yazmıştır. Bugün birçoğunun adı dahi unutuldu. Mis gibi kokulu, erkenci Hüsnü Yusuf Armudu, Kızıl Armut, Göksulu bunlardan birkaçıdır. Kütahya’nın vişnesi, Gelincik elması, Cücem eriği, kızılcığı, Pazarlar’ın kirazı, Sekiören’in çileği Simav’ın kestanesi, Emet’in Tavşan başı elması, Gediz’in Yanık ince kabuk beylerce üzümü ve tarihten günümüze daha birçok meyveyi sayabiliriz.

Yine tarihten günümüze Kütahya’nın bir başka zenginliği, coğrafi konumu, topografik yapısı, orman örtüsü, nehirlerin doğduğu su kaynakları ile endemik bitkilerin zenginliğidir. Kütahyalı Ünlü Şair Şeyhi (Osmanlının ilk göz doktoru) 14. Yüzyılda yazdığı Kenzül Menafi adlı eserinde endemik bitkilerin zenginliğini ve bugün birçok programda konuşulan sağlıklı doğal yaşam ve reçetelerini yaşadığı döneme ait bilgilerle aktarmıştır. Günümüzde Tıbbi bitkilerin ekimi hobi olmaktan çıkmış, köylümüzün geçim kaynağı olmuştur.Tıbbi Adaçayı,Tıbbi Nane ( Doğal Mentollü ), Kekik,Mürver Çiçeğini söyleyebiliriz.

Taneden olarak tarihin bizlere yüklediği sorumlulukla Kütahyalı bir firma olarak tarihten günümüze bu zenginliklerimizi ortaya çıkarmak, gelecek nesillere aktarmak, sağlıklı doğal ürünleri, hijyenik şartlarda üreterek, çağımızın ihtiyaçlarını inovasyona açık olarak geliştirmek amacıyla yola çıktık. Ürünlerimizde öncelikle Taneden Bahçelerinde yetiştirdiğimiz meyve ve sebzeleri kullanıyoruz. İlave ihtiyacımız olan ya da yöremizde yetişmeyen meyve ve sebzeleri ise bizim gibi yetiştiricilik yapan çiftçilerimizden temin ediyoruz.

Taneden Kiraz Bahçesi

     

    

Taneden Elma Bahçesi

  

Taneden Ayva Bahçesi

   

Taneden Çilek ve Böğürtlenleri

   

Taneden Adaçayı Tarlaları

     

Taneden Mentollü Nane Tarlaları

   

Taneden Kekik Tarlaları

    

Taneden Ekinezya Tarlaları

   

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.